Inauguracja linii 101 oraz nowe przystanki w Tarnowie.

Nowe tory linii 1

     Skoro linia nr 1 nie ma możliwości przejazdu pod wiaduktem kolejowym w ciągu ulic Gumniska i Braci Saków, koniecznością była zmiana jej trasy. I tak właśnie od dzisiaj na wyświetlaczach widnieją kierunki nie jak zazwyczaj Mościce czy Jana Pawła II, a odpowiednio Mościce p. Lwowską i Jana Pawła II p. Lwowska. [Chociaż nie każdy wyświetlacz to chciał przyjąć…] Przy okazji objazdu do szpitala Św. Łukasza, poza istniejącymi przystankami na ulicy Lwowskiej w kierunku do Mościc doszedł jeden, tymczasowy na ulicy Mostowej, na wprost stacji paliw Mądel.

101 – Surogatka zmienionej 1ki

     Ale 1 lipca to nie tylko dzień pełen niespodzianek na Lwowskiej, Okrężna bowiem dostała 101, która ma za zadanie uzupełniać brak połączenia od strony szpitala w kierunku dawnej bazy PKS Tarnów. Nomen omen, tam też ma swoją mini pętle, pewnie dlatego, że i linia należy do kategorii mini. Remont się skończy, to i trasa będzie poważniejsza.

Bolesne udogodnienie

     Ile to dzisiaj narzekania było na mieście słychać, a ile żali, a co takiego się stało, a informacji nie ma nigdzie, tak daleko chodzić, etc. Informacje wisiały, rozkłady znikły, w radiu mówili, ale po co kto by to czytał, a potem mina pełna zdziwienia, jak się komuś autobus nie zatrzymał. No ale coś za coś, do Starego Szpitala będzie bliżej, no i kierowcy będą mieli dużo łatwiej skręcić i mniej stresu. Niektórym to ciężko zrozumieć, ale jakby sami za kółkiem usiedli 12sto metrowego potworka i próbowali skręcić ze Słonecznej w Fatimską w godzinach szczytu, minę mieliby inną. Fakt jest faktem dokonanym, Słoneczna – Kościół już większości linii nie obowiązuje, a za to jest Fatimskiej – Curie obok szpitala i PWSZ Tarnów.


5tka z teraz z obu stron autostrady A4

     W sumie to dość ciekawa zmiana, w stosunku do tego, co było do tej pory. I też dość nietypowa. Od teraz po trasie tej linii obowiązują dwie pętle. Nie tylko ta na Wiśniowej, ale też na starej trasie z przed budowy autostrady przy Nowodąbrowskiej. Wjazd na nowy odcinek obowiązuje w obie strony, zarówno do jak i z centrum miasta.
Nowa pętla – nowy styl

      Już od jakiegoś czasu można zaobserwować zmianę w stylu wiat montowanych na tarnowskich przystankach. Nie są to już jak dawniej żółto – niebieskie, a kompletnie szare zadaszenia. Co mnie trochę dziwi, bo taki zabieg nie wzmacnia marki miasta. Z drugiej jednak strony jest bardziej dyskretne i nie kłuje w oczy. Pętla przy Nowodąbrowskiej zaś ma jeszcze ten jeden wyróżnik, iż styl tablicy z nazwą przystanku jest bardzo podobny do tych z Krakowa. Ciekawe czy ten trend się utrzyma na dłużej…


Podziel się: