Co się dzieje z tarnowskimi biletomatami MKA?

Biletomatowy problem

Biletomat MKA na alei Jana Pawła II

Biletomat MKA na alei Jana Pawła II. Chwile działał. Odłączony od miesięcy.

Choć większość Tarnowian od dawna dopominała się instalacji takich urządzeń w mieście, włodarze nie widzieli sensu podjęcia takich działań, bo są dość kosztowne, a korzyści dla miasta z nich niewiele. Światełkiem w tunelu okazały się podjęte przez władze województwa starania o wpięcie do jednego ekosystemu biletów przewoźników publicznych z całego województwa. I tak stopniowo system Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA) się rozrastał.


Biletomat MKA Dworzec Główny Tarnów

Biletomat MKA. Dworzec Główny przy wejściu na perony. Martwy od miesięcy

Urządzenia stoją, ale nie działają

Obecnie w mieście znajduje się siedem biletomatów MKA. Z czego aż trzy od miesięcy nie daje oznak życia. Są zamontowane, ale nie przyłączono do nich zasilania i nie da się z nich korzystać. Działające urządzenia stoją – 1. przy wejściu do Parkingu P+R przy dworcu głównym PKP, 2. przy przystanku Krakowska Planty, 3. przy przystanku Mickiewicza – Poczta (w sąsiedztwie PWSZ Tarnów) i 4. przy pętli Os. Jasna II.

Biletomat MKA Dworzec Tarnów - Mościce

Biletomat MKA na peronach na dworcu Mościce – Tarnów. Również nie podpięty od momentu instalacji.

Dlaczego tak się dzieje?

Jak się okazuje, problem z niedziałającymi urządzeniami wynika z opieszałości Tauronu i PKP. Według informacji operatora MKA proces uruchamiania urządzeń jest już prawie na finiszu (jeśli chodzi o ten na dworcu głównym i ten w Mościcach). Zaś ten przy pętli Al. Jana Pawła II przyłącze miał i stracił, teraz operator czeka na nowe.

Zadziwiający jest fakt trwania tego procesu miesiącami. I cisza po stronie miasta. Nie robi nic, aby przyspieszyć ten proces ani też nie prowadzi żadnych działań promocyjnych w tym kierunku. Za to mieli mnóstwo do powiedzenia na temat „super nowoczesnego” kasownika do sprzedaży jednego biletu w autobusie