FAQ

Ogólne

Zainstalować aplikacje MyBus z Google Play. Dostępna na smartfony z androidem.
Pierwsza jest na ulicy Krakowskiej 42, na przeciwko DH Świt, tuż obok ronda.
Kasa Krakowska - Centrum
Druga, na ulicy Brama Pilzneńska 3, przy skrzyżowaniu ulicy Wałowej, Lwowskiej i Szerokiej (okolice Rynku Głównego).
Kasa Brama Pilzneńska
  1. Można to zrobić na komputerze wchodząc na specjalnie przygotowaną do tego celu stronę ZDiKu Tarnów. Trasy ZDiK Tarnów
  2. Inną możliwością, będąc już na mieście jest skorzystanie z aplikacji MyBus, gdzie po dotknięciu konkretnego pojazdu można wybrać opcje pokaż trasę. Ale uwaga, to dotyczy konkretnego kursu akurat wykonywanego przez ten autobus, więc jeżeli jest to trasa skrócona czy wariantowa, trzeba brać to pod uwagę.
  3. Jest też opcja zaplanowania przejazdów przy pomocy map google. Odjazdy MPK Tarnów, trasy jak i rozkłady są zintegrowane w Tarnowie z wyszukiwarką. Jeśli nie bardzo orientujesz w topografii miasta, będzie to najlepsza opcja.

Możliwie najszybciej skontaktować się z dyspozytorem tarnowskiego MPKa pod numerem 14 630 06 19. Jeżeli przedmiot znalazł kierowca, dyspozytor szybko to ustali. Warto też zapamiętać, o ile to możliwe, numer boczny autobusu z którego się korzystało. Skróci to czas przy sprawdzaniu czy dany przedmiot jest jeszcze w autobusie czy też już sobie ktoś go przywłaszczył. Zawsze należy jednak pamiętać, że dyspozytor ma inne obowiązki i czasem trzeba będzie poczekać na odpowiedź.

Bilety

Kierowca ma w sprzedaży tylko bilety 60 minutowe zarówno ulgowe jak i normalne.
Nie, ale kierowca prowadzi sprzedaż tylko biletów 60 min ulgowych i normalnych. Pozostałe rodzaje biletów trzeba kupic wcześniej w kiosku, w jednym z pięciu biletomatów lub kasach ZDiK Tarnów.
Na chwile obecną w żadnym autobusie MPK Tarnów nie ma biletomatów.
Tak, są, ale jest ich tylko jest pięć. Są to biletomaty systemu MKA,. Można w nich nie tylko kupić bilet do poruszania się w Tarnowie, ale także na pociąg i autobusy miejskie w pozostałych miastach objętych system MKA jak np.: Kraków czy Zakopane.
Niestety nie ma takich biletów, a szkoda. Są tylko bilety 1- godzinne albo karnety na 5 pojedynczych przejazdów.

MyBus – Aplikacja

Oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, czyli tzw. tabliczki przystankowej, aplikacja potrafi wyświetlać najbliższe odjazdy w formie tablicy najbliższych odjazdów, na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia pojazdów przez system GPS.


Pozwala to też monitorować ewentualne opóźnienia na trasie każdego autobusu. Daję to tak cenną wiedzę, czy autobus już nam uciekł czy też utknął w korku.


Kolejna funkcją, która się czasem w podróży przydaję jest też możliwość podejrzenia na mapie trasy danej linii czy konkretnego autobusu. Nie trzeba się już więcej zastanawiać czy dobrze wsiadłeś (aś) i dojedziesz do zamierzonego celu.


Można też tworzyć pakiety ulubionych linii, z których często korzystamy, aby łatwo odnajdować je w razie potrzeby.


Dostępne są też widgety z wirtualnymi tablicami odjazdów.

Aplikacja jest dostępna w oficjalnym sklepie z aplikacjami Google i można z niej korzystać za darmo. Do sprawdzania bieżącej pozycji autobusów MPK Tarnów na trasie wymaga jednakże aktywnego połączenia z internetem.

Link do Sklepu Google Play

MKA – Aplikacja

Accordion Sample Description
Accordion Sample Description